Реклама

(ФОТО) Пукал во својата баба со воздушен пиштол

Manastirec kuka

Вистинска драма се случувала синоќа во домот на семејство од кавадаречкото село Манастирец. По кратка расправија со неговата баба, 33-годишниот Б.Л. извадил воздушен пиштол и почнал да пука кон неа. Со неколку дијаболи ја погодил и ја повредил 81-годишната С.М.

Zito baner
Manastirec B.L.
Б.Л. (33) ја повредил својата баба, пукајќи кон неа со воздушен пиштол

Полицијата го приведе и го лиши од слобода Б.Л. против кого ќе биде поднесена соодветна пријава.

Agria
81-годишната С.М и нејзиниот сопруг

Семејството е регистрирано како социјален случај, а згора на се, Б.Л. има и психички проблеми. Пред пет месеци, поради неплатени сметки семејството живееше без струја во својата куќа. По интервенција на новинарската екипа на ТВ 24, хумани граѓани им помогнаа и им ги платија заостанатите сметки за струја, но и донираа храна, хигиена и покуќнина.