вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Нови 87 заразени, во Велес нема нови случаи на коронавирус

Infektivna klinika Skopje naslovna

Од вкупно 987 тестирања во последните 24 часа се регистрирани вкупно 87 случаи на Ковид-19 во земјава, информира министерот за здравство Венко Филипче.

На Клиниката за кардиологија почина пациент од Куманово на возраст од 74 години, хоспитализиран пред 2 дена и потврден позитивен на оваа клиника.

Agria

Институтот за јавно здравје регистрира пет оздравени пациенти.