ВМРО-ДПМНЕ: Предлогот на СДСМ не го прифативме

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, вчера на ТВ21 рече дека со опозицијата биле блиску да договорат избори на 8 јули. ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира, како што вели, „лагите на Заев“, дека 8 јули е преговаран датум. Тоа е предлог на СДСМ, кој од ВМРО-ДПМНЕ не е прифатен, велат од опозициската партија. Од партијата велат дека … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ: Предлогот на СДСМ не го прифативме