Реклама

Почина пациент од Велес, нови 162 заразени во последните 24 часа во земјава.

Infektivna klinika Skopje naslovna

Венко Филипче ја информира јавоста дека во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани нови 162 случаи на коронавирусот.

Zito baner

Институтот за јавно здравје регистрира и пет оздравени пациенти.

Agria

Досега во земјата се направени вкупно 43.040 тестирања накоронавирусот. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 4057, бројката на оздравени пациенти е 1710, на починати е 188, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2159.