сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Групна тепачка вечерва во велешката населба “Потокот”

Ulica Maca Ovcarova

Групна тепачка во која учествувале десетина жители на месноста викана “Потокот” се случи вечерва.

Според информациите од местото на настанот, во тепачката има и повредени, кои вечерва беа пренесувани во брза помош, а оние со полесни повреди, во придружба на полицијата, беа носени во просториите на СВР Велес.

Agria

Засега не е позната причината поради која дошло до тепачката. Повеќе информации се очекуваат утре.