Реклама

Нов раст на цената на горивата

Benziska pumpa

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои почнуваат да важат од полноќ.

Zito baner

Бензините повторно се зголемија за 1,5 односно 1 денар и сега малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 која се зголеми за 1,5 денари ќе изнесува 59,50 денари за литар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за еден денар и сега ќе се продава за 61,50 денари по литар.

Agria

Дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) поскапе за 1 денар и ќе се продава за 50 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло 1 (ЕЛ-1) се зголеми за денар и изнесува 40 денари за литар.

Мазут М-1 НС ќе се продава за 24,886 денари по литар.

Можеби ќе ве интересира: