вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Седумгодишно дете донесено мртво во велешката болница

Veleska bolnica 997x485

Седумгодишно дете вчера било донесено починато во велешката болница. Детето било примено во болницата без знаци на живот околу 12:35 часот. Според полицијата, седумгодишниокот претходно имал здравствени проблеми и утрото состојбата му се влошила.

По наредба на Јавен обвинител телото било испратено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје. Бил извршен увид на местото на настанот.

Agria

Поврзани вести: