Реклама

Деветтоодделенец нападнал 29-годишно момче во Градско

gradsko 997x485

Две лица од кои едното малолетно синоќа во населба Градско нападнале 29-годишно момче од село Уланци.

Zito baner

„На 15.06.2020 околу 20.00 часот во СВР Велес, С.М. (29) од с. Уланци пријавил дека во нас. Градско бил физички нападнат од Б.К.(48) и четиринаесетгодишно дете. По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Agria

Поврзани вести: