Реклама

Велешанецот Лазар Стојанов потпиша за РК Вардар Неготино

Laze Stojanov

Ракометниот клуб Борец останува без својот најдобар играч.

Zito baner

17-годишниот лев бек Лазар Стојанов, кој минатата година беше најдобар стрелец на Борец, а исто така беше меѓу најдобрите стрелци и во Првата лига – група два, од денес е нов член на Вардар Неготино.

Agria

Прволигашот Вардар Неготино, кој заедно со Аеродром, ќе бидат главни фаворити за врвот во Првата лига и место во елитата, полека го составува тимот за наредната сезона, каде се очекува Стојанов да биде една од главните алки за освојување на првото место.

Поврзани вести: