Реклама

Шест велешани заразени со коронавирус во последните 24 часа

Infektivno Veles 997x485

Шест нови заразени велешани се регистрирани во последното деноноќие. Според кризниот штаб, овие шест нови случаиндоаѓаат од тестовите јои се наоравени неколку денови наназат, а резултатите пристигнале денеска.

Zito baner

Градоначалникот на Велес Аце Коцевски вели дека кластерите се познати и епидемиолозите ги следат.

Agria

“Поголем број заразени доаѓаат од едно село во општина Велес и едно село од општина Чашка. Дел од заразените се поврзуваат со уличната тепачка која минатата недела се случи на улица Маца Овчарова”, рече Коцевски.

Поврзани вести: