Реклама

Во Словенија нови шест случаи на заразени од Ковид 19

Slovenija korona

Во Словенија потврдени се шест нови позитивни случаи на коронавирус во последните 24 часа.

Zito baner

Нови случаи се забележани во градовите Љубљана три, Пиран еден, а останатите два случаи се странски државјани, јавуваат словенечките медиуми.

Agria

Вкупниот број на заразени од почетокот на епидемијата во Словенија сега се зголеми на 1519 година со 35 активни случаи.

Бројот на починати меѓу заразените е 109.

Во моментов, седум пациенти се хоспитализирани во Словенија поради ковид 19, од кои еден е приклучен на респираторна машина.

Можеби ќе ве интересира: