Реклама

Експлозивна направа фрлена во семејната продавница на Владо Мисајлоски

Утринава околу 3 часот во малата продавница на главната улица во Ѓорче Петров која што моето семејство ја работи со децении, фрлена е експлозивна направа и направена е само материјална штета и за среќа нема жртви, напиша на фејсбук потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Владо Мисајловски.

„Фала му на Бога нема човечки жртви ниту некој е повреден. На свовиден начин се продолжува пироманската традиција откако претходно во текот на изборите 2017та година имаше пожар во мојот дом“, рече Мисајловски.

Agria

Инаку, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Владо Мисајлосвки е носител на изборната единица два.

Можеби ќе ве интересира: