Реклама

Димитров позитивен на коронавирусот

DIMITROV_ADRIATOUR_panoramic_PANOadria13062020_006

Григор Димитров кој беше позитивен на тестот за коронавирус донесе проблеми и откажување на финалето кое требаше да се одигра на Адриа Тур.

Zito baner

Димитров на социјалните мрежи за своите фанови сподели дека е позитивен на Ковид19 и дека е веќе во изолација, за веднаш потоа да бидат направени повеќе тестови, кои покажале дека уште нови тројца од неговиот табор се позитивни кои биле во негова близина.

Agria

Освен бугарскиот тенисер, сега официјално позитивни се уште и кондицискиот тренер на Ѓоковиќ, Борна Чориќ, и Марко Паники, додека третиот во оваа сесија тестирања е тренерот на Димитров, Кристијан Грокс.

Новак Ѓоковиќ одбил да се тестира во Задар бидејки не чувствувал симптоми, па со посебни медицински протоколи, тој тоа ќе го стори по враќањето во Белград.

Можеби ќе ве интересира: