Реклама

Почина човекот за кого итно се бараше крвна плазма

105645010_10158265898022777_191169362600919869_o

Во Градската општа болница „8 Септември“, во текот на вчерашниот ден почина претседателот на Ракометниот клуб Преспа и негов поранешен капитен Илче Котески,

Инаку, Котевски е човекот за кого пред неколку дена се бараше крвна плазма на социјалните мрежи за Б позитив крвна група. Беше објавено дека лекарот Мирослав Бошковски од Куманово на 35 години донираше крвна плазма за да го спаси животот на четириесетгодишниот пациент што се лекуваше во „8 Септември“.

Soopstenie 10.07.2020

Котевски е првиот спортски работник во Македонија, жртва на коронавирусот .

Можеби ќе ве интересира:

Реклами