Реклама

(ВИДЕО) Автомобил падна во Охридско езеро, го вадеа со булдожер

kola padnata vo ohridsko ezero

Автомобил падна во Охридското езеро и потона, па мораше да биде изваден со брод и сајли, но и булдожер.

Автомобилот марка „Тојота“ бил паркиран на карпест предел во близина на плажата „Горица“. Автомобилот со охридски таблици е паднат меѓу комплексот вили и плажата „Горица 3“.

Soopstenie 10.07.2020

Видео од вадањето е објавено на фејсбук денеска. Од Министерството за внатрешни работи велат дека засега не е познато како дошло до несреќата, но потенцираат дека во возилото немало никој.

Ohrid live… се дешават…

Публикувахте от Igor Petreski в Събота, 27 юни 2020 г.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами