Реклама

Денеска променливо облачно со дожд, грмежи и ветер

dozd

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен пороен дожд (над 20 литри на метар квадратен), електрични празнења и појава на град.

Температурата, особено на северот, осетно ќе се намали и ќе се движи од 18 до 29 степени. Вредноста на УВ зрачењето ќе изнесува 6.

Метеролозите за утре предвидуваат претпладне променливо облачно време, со локален пороен дожд и грмежи. Попладне постепено времето ќе се стабилизира.

Временска прогноза за понеделник, вторник и среда:

vremenska prognoza tri dena 20,21,22.07.2020

Можеби ќе ве интересира: