Реклама

Итно опериран фудбалерот на велешки Борец, Никола Гавриќ

116293998_1257759591236154_5950444834640742860_o (1)

Фудбалерот на велешки Борец, хрватскиот интернационалец се повреди на последната фаза од припремниот дел, при што мораше веднаш да оди на операција.

„Хрватскиот интернационалец Никола Гавриќ заработи повреда која нажалост не е наивна и мораше веднаш да се интервенира со операција на десната нога (мала руптура на ахилова тетива).
Операцијата помина одлично и нашиот фудбалер се чуствува одлично. Му посакуваме успешно опоравување и што побрзо враќање на терен“, се вели во соопштението на фудбалскиот клуб Борец.

Пред стартот на сезоната хрватскитските интернационалци во редовите на Борец од Велес, Гавриќ и Прелчец ги продолжија своите договори и ја покажаа верноста кон клубот.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами