Реклама

23 лицe казнети за неносење маски во Велес

Policaec so maska

Мал е бројот на санкционирани велешани поради неносње заштитна маска. Во последните 24 часа, СВР Велес за непочитување на уредбата за носење на лична заштита им изрекла казни на 23 велешани.

Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами