недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Денеска сончево и тополо, од утре освежување

soncevo

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала, до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 36 степени.

Утре не очекува променливо облачно, посвежо и нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и пообилни врнежи. Максималната температура ќе се движи помеѓу 22 и 31 степен.

Временска прогноза за четврток, петок и сабота:

vremenska prognoza tri dena 06,07,08.08.2020

Можеби ќе ве интересира: