Денеска сончево и тополо, од утре освежување

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала, до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 36 степени. Утре не очекува променливо облачно, посвежо … Продолжи со читање Денеска сончево и тополо, од утре освежување