По страотната несреќа во Бејрут се зголемува бројот на жртви

Ден по страотната експлозија која го потресе главниот град на Либан, бројот на загинати се искачи на 100 додека пак повредени се најмалку 4000 лица. Делови на Бејрут се целосно разурнати. До сега загинаа најмалку 100 луѓе, а над 4.000 се ранети, гласи најновиот биланс кој денеска го соопшти преставник на либанскиот Црвен крст. Според … Продолжи со читање По страотната несреќа во Бејрут се зголемува бројот на жртви