вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

ЈАПОНЦИТЕ ЈА ПРОДОЛЖИЈА КОШАРКАРСКАТА ЛИГА ПО ПАУЗАТА ЗАРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

И додека во Европа и САД се прекинуваат првенствата, ситуацијата се чини дека полека се нормализира на далечниот исток. После четиринеделна пауза, кошаркарскиот шампионат продолжи во Јапонија.

Четири натпревари се одиграа денес без гледачи, само мечот меѓу Кавасаки и Хокаидо беше одложен бидејќи тројца играчи имаа покачена температура.

Agria