Хороскоп

Годишен хороскоп за 2024 година

Водните знаци Ракот, Шкорпијата и Рибите се познати како најемотивните луѓе во зодијакот, а годишниот хороскоп за 2024 година им предвидува бурна година. Годината што ќе ја дочекаме во недела навечер ќе биде обележана со важни планетарни аспекти, кои ќе ги разбудат емоциите, особено кај водните знаци. Драги Ракови, Шкорпии …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп: Вторник 26 Декември 2023 година

horoskop-wrozby-1

ОВЕНБлокирајте ги обидите на колегите да ве оддалечат од посакуваната насока, особено при владеењето на Меркур кој сè уште е ретрограден. Сте им го зазеле просторот и сте ги засегнале нивните амбиции, па тие се обидуваат да ви наштетат на секој можен начин. Можна е неочекувана и незаслужена агресија од …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 03.03.2023 година

horoskop-wrozby-1

Овен (21 март – 19 април) Денес е поволен ден за Овните за креирање на нови и иновативни идеи. Во работната околина може да имате напорен проект, но со концентрација и добра организација, сигурно ќе го завршите на време. Во врска со љубовта, денот може да ви започне со романтика, …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 02.03.2023 година

horoskop-wrozby-1

Овен (21 март – 19 април) Овој ден може да биде полн со активности и можност за придобивки. Во работата, може да Ви се постават нови предизвици и задачи, но Вие ќе бидете во можност да се изборите со нив. Во приватниот живот, бидете спонтани и отворени за нови идеи …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 01.03.2023 година

horoskop-wrozby-1

Овен (21 март – 19 април) Ќе имате енергичен старт на денот. Имајте ги своите цели на ум и работете врз нив со преданост и целосна ангажираност. Бидете внимателни при комуникацијата со другите, бидејќи може да дојде до непотребни конфликти.Следниот хороскопски знак е под рекламата: Бик (20 април – 20 …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 1-ви декември

хороскоп

Дознајте што ви подготвиле ѕвездите за првиот ден од декември. ОВЕН Немате време за пауза и максимално сте посветени на приватните обврски. Треба да најдете време за одмор и релаксација. Ако сте слободни, тоа моментално ви се допаѓа да биде така. Ќе имате убава шанса за неколку дена да размислите …

Прочитај повеќе

Жените во овие хороскопски знаци се најчесто оставани поради друга

horoskop-wrozby-1

Понекогаш, во љубовта нештата не функционираат како посакуваме. И покрај тоа што ниедна љубовна приказна не е идентична, и причините поради кои врската се прекинува се различни, не е непознато дека често крајот на врската или бракот се случува поради трета личност. Според Зодијакот, жените родени во овие три хороскопски …

Прочитај повеќе

Кој хороскопски знаци брзо се лутат

horoskop-wrozby-1

Додека некои луѓе остануваат смирени и во драматични ситуации, други се во состојба за секунда да се налутат и за најмала ситница. Според астрологијата, припадниците на овие три хороскопски знаци најлесно се лутат. Овен Овните се тврдоглави и често нервозни, склони бурно да реагираат на секоја ситница. Лесно може да …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

horoskop-wrozby-1

Овен Не се оптоварувате со големи обврски, туку важно ви е да ги завршите основните работи. Ве очекува поволен ден за планирање на работите. Ако сте сингл, ќе бидете збунети и несигурни во своите чувства кон личноста која ви се додворува. Ако сте во врска, сѐ уште не сте подготвени …

Прочитај повеќе

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Пред да донесете заклучоци за тоа што значи да се биде хороскопски знак кој сака секс, запомнете дека „авантуризмот“ нема негативна конотација. Како што претходно објасни овластената сексуална едукаторка Алиша Синклер за „Elite Daily“, „Создавање на етикети во однос на секс е глупаво бидејќи нема правилно и погрешно“. Луѓето кои …

Прочитај повеќе