Хороскоп

ХОРОСКОП до крајот на годината: Како ќе ја завршите?

horoskop-wrozby-1

Овен Овој период, некои од вас може да направат различни промени во врска со патување за неделата што следи. Таквите промени ќе бидат добри и покрај вашата првична неподготвеност да ги прифатите.Посветете внимание периодов  на вашето или на здравјето на некој близок. Не мачете се со само-лекување, туку подобро е …

Прочитај повеќе

Три знаци за кои доаѓаат убави денови за време на ретроградниот Меркур

retrograden merkur

Иако ретроградниот Меркур знае да биде прилично непријатен за хороскопските знаци, сепак доаѓаат убави моменти за три знаци. Рак Летниот ретрограден Меркур беше тежок за овој знак, но октомврискиот има понежно влијание. Ве очекуваат интересни ситуации на полето на љубовта. Иако ќе имате отежната комуникација, ќе бидете успешни во флертувањето …

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп 10.07.2020

horoskop-wrozby-1

Овен Ако чувствувате одреден притосок на работното поле, тргнете се на страна и размислете двапати пред да пресечете. Љубовта е одраз на вашата внатрешна убавина, вие сакате без да барате нешто за возврат. Бик Денеска ве очекуваат професионални предизвици, засукајте ги ракавите и не откажувајте се уште на почетокот. Не …

Прочитај повеќе

Дневен хорскоп, 8 јуни

хороскоп

Овен: Нема излез, сериозно мора да направите чекор назад и да размислите за работите. Полни сте со идеи, но оставете го тоа за друг ден. Пријателствата ви се поважни од љубовта. Слободно зборувајте и споделувајте емоции. Со партнерот мора да ја вратите некогашната топлина. Ќе умеете да го омекнете дури …

Прочитај повеќе

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 30 МАРТ 2020 ГОДИНА – 05 АПРИЛ 2020 ГОДИНА

horscope

Овен Се однесувате како личност која нема време за некои површни средби или настани што не спаѓаат во вашата сфера на интерес. Подобро е да се однесувате што е можно поумерено, затоа што вашето енергично однесување поттикнува различни реакции и незадоволство кај некои соработници. Вие се грижите да му дадете …

Прочитај повеќе

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 23 МАРТ 2020 ГОДИНА – 29 МАРТ 2020 ГОДИНА

horscope

Овен Некој ви дава корисни предлози што можете лесно да ги примените при решавање на сериозни проблеми. Бидете сигурни дека правилно го мерите вашиот креативен импулс со споделени интереси, со цел најдобро да ги балансирате разликите во мислењето или искуството. Во моментов ја преиспитувате вашата врска со блиска личност со …

Прочитај повеќе

На овие хороскопски знаци, тешко им е што се во самоизолацијата

Horoskop

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се доста погодени од новата ситуација со коронавирусот, особено затоа што тие мораат да останат на истото место повеќе од неколку дена. Овие три знаци од хороскопот најтешко ја поминуваат самоизолацијата. Близнаци Близнаците сакаат да одат на забава. За нив е незамисливо да ја …

Прочитај повеќе

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 16 МАРТ 2020 ГОДИНА – 22 МАРТ 2020 ГОДИНА

horscope

Овен Ќе бидете во вашиот елемент оваа недела додека сонцето се врти кон вашиот знак, внесувајќи ви дополнителна виталност и самодоверба. Бидејќи ќе остане во вашиот знак во наредните четири недели, ова е вашата шанса да бидете малку себични и да се посветите на сите оние работи во кои навистина …

Прочитај повеќе

Неделен Хороскоп: 9 март 2020 година – 15 март 2020 година

horscope

Овен Неделата започнува со интензивен почеток во вашиот животен стил. Чувствата би можеле да бидат посилни од вообичаеното, а помали проблеми би можеле да предизвикаат некои ваши силни емоции. Можеби ќе бидете презаситени на работа или ќе сметате дека нечии критични коментари се премногу ,па ќе чувствувате потреба од пауза. …

Прочитај повеќе

Неделен Хороскоп: 2 март 2020 година – 8 март 2020 година

horscope

Овен И покрај тоа што сте фокусирани на вашиот сектор на цели и кариера, постои друга страна од вас што би сакала да се повлече и тивко да се изрази. Сепак, двете страни можат да се надополнат една со друга, затоа што во тишината може да ги најдете одговорите на …

Прочитај повеќе