Спорт

Борец Баскет го совлада Водно Санс и го одржа чекорот за пласман во плеј-офот

Borec Basket pobedi protiv Vodno Sans

Кошаркарите на Борец Баскет забележа нова победа во Втората лига, овој пат славеше дома во ладната сала „Гемиџии“, над екипата на Водно Санс со резултат 78:67.Содржината продолжува под рекламата Во првиот дел од натпреварот се играше изедначено букволно ,,кош за кош” а на паузата гостите од Скопје заминаа со предност од …

Прочитај повеќе

Триумф на Борец во првата контрола пред почетокот на пролетниот дел

Borec Vardar Negotino

На првиот подготвителен натпревар пред продолжението на првенството, фудбалерите на Борец го совладаа составот на Вардар Неготино со резултат 3:1.Содржината продолжува под рекламата Новиот тренер на велешани, Никола Карчев им даде шанса на сите играчи кои беа во протоколот а домаќините беа поумешни во завршницата.Содржината продолжува под рекламата Веќе во …

Прочитај повеќе

Повлечени сите обвиненија против Мејсон Гринвуд

mejson grinvud

Големиот англиски талент, Мејсон Гринвуд повторно е слободен човек и тоа откако сите обвиненија за силување и напад беа отфрлени од страна на кралското обвинителство. Од обвинителството порачаа дека клучните сведоци како и новиот материјал биле доволни да се запре овој случај, одлука која била соопштена, објаснета до сите страни. …

Прочитај повеќе

Никола Карчев нов тренер на Борец

Nikola Karcev

Фудбалскиот клуб Борец пред неколку дена доби ново раководство, кое прва работа му беше да обезбеди тренер кој ќе го води клубот. Никола Карчев ќе го преземе кормилото на велешани кој во вториот дел од сезоната ќе води жестока борба за опстанок.Содржината продолжува под рекламата Карчев има работено во  Локомотива, Кадино, …

Прочитај повеќе

Борец Баскет го надигра Баскет Кам на гостински терен

Borec Basket pobedi Kamenica

Овој викенд продолжувија возбудувањата, во Втората кошаркарска лига, а се одигра 12 коло. Коашаркарите на Борец Баскет како гости ја совладаа екипата на Баскет Кам со резултат 68:64.Содржината продолжува под рекламата Велешани дојдоа до победата со голем пресврт враќајќи се од минус 12 во последната четвртина. Гостите од Велес погодија …

Прочитај повеќе

Кире Лазаров го „прибра“ велешанецот Костадин Петров во Алкалоид

Kostadin Petrov

Македонскиот суперлигаш Алкалоид договори уште еден трансфер во пресрет на вториот дел од сезоната, потпишувајќи договор со велешанецот Костадин Петров, пренесува ekipa.mk Велешанецот дебитираше за репрезентација на Македонија на овогодинешниот мундија во Краков и во Гдањск, а она што го прикажа очигледно беше доволно за селекторот Кире Лазаров да го …

Прочитај повеќе

ФК Борец има нови газди, се најавува опстанок

Borec Sloga Vonica

Фудбалскиот клуб Борец доби нови сопственици. Во следните пет години клубот ќе го раководат две фудбалски академии – школата “Кул” од Скопје и “Академија Нацев” од Велес.Содржината продолжува под рекламата Првите луѓе на овие школи, Рацо Цветановски и Марјан Нацев ќе бидат на чело на новата управа на ФК Борец. …

Прочитај повеќе

Борец пред колапс, без датум за почеток на подготовки, можно откажување од настапите во Втората лига

Borec Sloga Vinica avgust

Додека сите други второлигаши не само што почнаа со подготовки, туку и веќе ги комплетираа своите тимови за пролетниот дел од сезоната од Фудбалскиот клуб Борец молк околу тоа дали и како ќе ја доигра сезоната.Текстот продолжува под рекламата Клубот е пред згаснување, нема датум за почеток на подготовки, неизвесен …

Прочитај повеќе

Јувентус ќе се жали на казната од 15 поени

juventus-inter-102__v-gseagaleriexl

Италијанскиот клуб Jувентус потврди дека ќе се жали на одлуката на Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) да им додели 15 поени казна во случајот со лажно кревање на вредноста на трансферите за да се прикаже профит, откако првично беше побарана казна од 9 поени. Покрај казната, со која Јувентус паѓа на …

Прочитај повеќе

Старата дама во проблеми: Ќе им одземат 15 бода од контото

Juventus

Навивачите, фудбалерите и управата на Јувентус вечерва се во шок откако Судот при Фудбалската Асоцијација на Италија реши да ја казни „старата дама“ со бришење на огромни 15 бода од освоеното салдо. Иако обвинителот во случајот бараше казна од девет бода, судот оцени дека престапот направен од страна на управата …

Прочитај повеќе