Занимливости

ИЗЛЕТА ОД ЖИЧАРНИЦА, ЖИВОТОТ МУ ВИСЕШЕ НА КОНЕЦ! Одлучени тинејџери спасија момче со генијален потег! (ВИДЕО)

kids heroes

Осумгодишно момче кое се возело, а потоа и излетало од жичарница во канадскиот скијачки центар Гроус, треба да им се заблагодари на група тинејџери што и понатаму е живо и здраво. Во текот на возењето тоа се лизнало од седиштето на седешницата, во моментот кога таа била шест метри над …

Прочитај повеќе