(ВИДЕО) Висока победа на Превалец и Локомотива , пораз за Илинден

Riste krestev evrogol

Натпреварот помеѓу Превалец и Големо Кањари од третата фудбалска лига jуг, не го дочека својот крај. Гостите допатуваа само се 10 играчи, па до полувреме резултатот беше 7:0. Потоа некои од играчите на Големо Коњари пријавија дека се повредени и не можат да продолжат. Второто полувремего започнаа со седуммина во поле, за да по две минути уште еден играч се пожали на повреда. Судијата во тој момент отсвири крај на натпреварот.

Екипата на Локомотива од Градско, забележа победа од 0:3 во Крушево против Питу Гули. Со oваа победа Локомотива се наоѓа на делбата на четвртото место.

Илинден од Башино село пак беше високо поразен од лидерот на табелата Напредок во Крушеани со 6:0. Со овој пораз Илинден се наоѓа на 13 место со освоени четири бода.