Реклама

Во фабрика во Велес повреден работник

Veles Malo movce Oktomvri 2021

Во општата болница Велес вчера е донесен повреден Б.С.(19) од Велес, по чие кажување дека околу 11.30 часот часот се повредил додека извршувал работни задачи во фабрика во Велес.

Zito akcija 640x289px

„На 17.10.2021 год. во СВР Велес било пријавено дека околу 11.30 часот Б.С.(19) од Велес се повредил додека извршувал работни задачи во фабрика во Велес. Тој бил пренесен во болницата во Велес за укажување на лекарска помош“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Велес и известен е Државен трудов инспекторат.

Можеби ќе ве интересира:

https://batali.net/24496/czelosno-prebroeni-glasovite-vo-67-opshtini/