вторник, 5 декември, 2023
Реклама

Превалец рутинирано ги освои бодовите против Бучин

Пред налетот на фудбалерите на Превалец падна и Бучин. Денес во рамки на деветото коло од Третата фудбалска лига – Југ, фудбалерите од велешката населба Превалец го совладаа домаќинот Бучин со резултат 4:2.

Содржината продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

Стрелци на головите за Превалец беа Ставревски Димче, Чоков Антонио, Стојанов Пеце и еден автогол.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По девет одиграни кола, Превалец се наоѓа на втората позиција, со еден бод заостанување зад лидерот Големо Коњари. Во следното коло во велешката населба Превалец гостува екипата на Слога Лажани.

Можеби ќе ве интересира: