Реклама

Борец Баскет го доби Мега Баскет во неизвесен дуел

Во крајно неизвесен натпревар, кошаркарите на Борец Баскет го победија прилепскиот состав Мега Баскет со резултат 69:63 и дојдоа до третата победа во првенството.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Иако се чинеше дека велеашни по доброто прво полувреме кое го добија со 37:29, лесно ќе ги освојат бодовите, велешани имаа пад во играта во третата четвртина која заврши со водство на прилепчани од 53:51.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Последната четвртина беше доста изедначена со промена на водството на двете екипи. Сепак во последните две минути од натпреварот, кошаркарите на Борец Баскет беа поконцентрирани на теренот и заслужено ги освоија бодовите.

Можеби ќе ве интересира: