Реклама

Претрес во Велес, пронајдена дрога, приведен дилер

Droga Heroin

На 16.11.2023 во Велес, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција –
Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР во координација
Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Велес го лишиле од слобода
Г.Ш.(44) од Велес.

Текстот продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

За настанот бил известен јавен обвинител, лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: