Реклама

Превалец ја декласираше Слога

Уште една победа извојуваа фудбалерите на Превалец, и ја продолжија битката за првото место во Третата фудбалска лига -Југ. На стадионот во велешката населба Превалец, домашниот состав ја совлада Слога од Лажани со резултат 6:1, полувреме 3:1.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Ставревски Димче и Стојанов Пеце постигнаа по два погодоци,а стрелаа уште Драскачев Филип и Спиридонов Давид. За гостите единствениот погодок го постигна Беџахудин Сулејмани.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По 10 одиграни кола, фудбалерите на Превалец се единствени кои ја немаат почуствувано горчината на поразот, и се наоѓаат на втората позиција на табелата со 23 освоени бода, еден помалку од лидерот Големо Коњари.

Можеби ќе ве интересира: