Реклама

Времето денес сончево со локална облачност

Veles Noemvri 2023

По студеното утро, во текот на денот нè очекува сончево и потопло време со мала локална облачност, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Содржината продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

Минималните температури во земјава денеска ќе се движат во интервал од -5 до 3 Целзиусови степени, а максималните ќе се искачат од 9 до 17 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во Велес ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. Температурите денеска ќе се движат од минимални 0 до максимални 14 степени.

Можеби ќе ве интересира: