Шкупи беше преголем залак за Кеги Моби

Екипата на Кеги Моби го забележа четвртиот пораз во првенството, откако вчера во салата „Гемиџии“ беа поразени од претендентот за шампионската титула, екипата на Шкупи со 7:4.Содржината продолжува под рекламата Гостите од Скопје уште од самиот страт ја презедоа иницијативата на теренот, но први во водство дојдоа домаќините. Сепак до крајот на првиот дел скопјани … Продолжи со читање Шкупи беше преголем залак за Кеги Моби