Реклама

(ВИДЕО) Ревија на убави голови во Превалец, Ултрас беше лесен залак за Борец

Borec Ultras Treta Liga 18.11.2023

Екипата на Превалец успеа да забележи победа против Слога од Лажани со 6:1, полувреме 3:1, и со тоа да ја продолжи битката за врвот. Гостите иако поведоа уште на стартот на натпреварот, во Лажани беа испратени со шест гола во мрежата.

Содржината продолжува под рекламата

ZITO BANER 700x300 banner NOVA GODINA

Борец исто така ја наполни мрежата на Ултрас. Да беа поприсебни напаѓачите на домашниот тим, прилепчани ќе си заминеа дома со двоцифрен број на голови во својата мрежа.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На едно коло до крајот од есенскиот дел , Големо Коњари е на врвот на табелата со 24 бода, зад него се Превалец со 23 бода и Борец со 20 бода. Во последното есенско коло, Борец гостува во Градско кај екипата на Локомотив, Превалец гостува во Росоман додека Големо Коњари гостува во Лажани кај екипата на Слога.

Можеби ќе ве интересира: