Реклама

41-годишен маж од Велес психички и физички ги малтретирал неговите родители

SVR Veles policija

Портпаролот на велешката полиција информира дека брачен пат подолг временски период биле филизчки и психички малтретирани од нивниот син

batali.net 640x289px banner

„На 07.02.2024 во 12.30 часот во СВР Велес, 72-годишен маж и 70-годишна жена од Велес
пријавиле дека подолг временски период биле физички и психички малтретирани од нивниот
син Д.Н.(41) од Велес“, велат од СВР Велес.

Agria

За настанот бил известен јавен обвинител и Центарот за социјални работи Велес, а по издадено решение од Основен суд Велес Д.Н. е однесен во здравствена установа на задолжително лекување.

Можеби ќе ве интересира: