Реклама

Започнува пролетниот дел од Првата футсал лига, Кеги Моби го пречекува Железарец

Викендов, започнува пролетниот дел од Првата македонска футсал лига. Екипата на Кеги Моби, пролетниот дел ќе го започне со натпреварот против Железарец кој ќе го одигра на домашен терен.

Содржината продолжува под рекламата

batali.net 640x289px banner

Во таборот на велешани владее оптимизам дека пролетниот дел ќе го започнат со победа, со што би им вратриле со иста мерка на скопјани за поразот во првиот дел од сезоната.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

„Противник кој е по мерка за нас да видиме како ќе го започнеме првенството. Во првиот дел изгубивме 5:4 во Автокоманда за нивна среќа на нашите многу нереализирани шанси. Се надеваме дека ќе останат бодовите во Велес и Кеги Моби ќе се врати на победите собирање бодови и во погодниот дел од табелата“, изјави Стојчев од Кеги Моби.

Натпреварот ќе се одигра утре во спортската сала Гемиџии” со почеток од 17 часот.

Можеби ќе ве интересира: