(ФОТО) Борец загуби на првиот контролен натпревар со Победа

Фудбалерите на Борец се поразени од второлигашот Победа, со резултат 0:2, полувреме 0:0, на првиот контролен натпревар за велешани, кој денес се одигра на стадионот „Зоран Паунов“ во Велес.Содржината продолжува под рекламата Прилепчани дојдоа до победата во вториот дел преку Дарио Спиркоски во 60 минута и Амил Табаковиќ во 90 минута. И двајцата тренери, Љупчо … Продолжи со читање (ФОТО) Борец загуби на првиот контролен натпревар со Победа