Реклама

Уште едно реми без голови за екипата на Превалец во контролен натпревар

Фудбалерите на Превалец запишаа уште едно реми без голови, во контролен натпревар, против екипата на Бабуна од село Мартолци.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Превалец имаше голем број на шанси, но лошата реализација беше клучен фактор што мрежата на Бабуна остана не затресена.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

За ФК Превалец ова е трета средба во рамки од подготвителниот период пред почетокот на натпреварите во Третата фудбалска лига – Југ. Претходно беше совладна екипата на Башкими со 2:0, а реми без голови одиграа против екипата на ССК Нова од Драчево.

Можеби ќе ве интересира: