Реклама

Лишени од слобода двајца велешани на 20-годишна возраст

Marihuana

Двајца велешани на 20-годишна возраст се лишени од слобода откако кај нив била пронајдена марихуана.

„На 19.02.2024 во 12.50 часот во Велес, полициски службеници од Одделението за
криминалистичка полиција при СВР Велес ги лишиле од слобода А.Б.(20) и Б.Ц.(20),
двајцата од Велес, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана“, велат од СВР Велес.

Banner за на веб Трансфер на вработени 640x289
Agria

Од полицијата додаваат дека двете лица биле приведени во полициска станица, а бил известен и јавен обвинител и по докуметирање на настанот против нив ќе биде поднесена соодветена пријава.

Moжеби ќе ве интересира: