Реклама

Сончево до умерено облачно со температури до 16 степени

veles dekemvri 2023 so sonce malo movce

Сончево со мала до умерена облачност – вакво време, според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нè очекува денеска во земјава. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Минималните температури во земјава денеска ќе се движат во интервал од -4 до 3 Целзиусови степени, додека максималните ќе се достигнат од 6 до 16 степени.

Содржината продолжува под рекламата

Banner за на веб Трансфер на вработени 640x289
Agria

Времето во Велес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурите во главниот град ќе се движат од минимални 0 до максимални 15 степени.

Можеби ќе ве интересира: