(ВИДЕО) Превалец изненаден на домашен терен од Питу Гули

На првиот натпревар од пролетниот дел кој го одиграа фудбалерите на Превалец, неочекувано загубија на домашен терен од екипата на Питу Гули од Крушево со резултат 1:3, полувреме 0:1.

Клучно за натпреварот беше паѓање на концентрацијата кај домаќините во финишот на прво полувреме и крајот на второ полувреме. Гостите поведоа во судиското надополнување од првиот дел преку Соте Андреевски. Превалец преку Иван Давитков израмни во 71 минута.

И кога сите очекуваа крај на натпреварот, гостите со головите на Самир Мемедовски и Беким Алимовски во втората и четвртата минута од дополнителни 90 минути го однесе цел плен од Велес.

По одиграни 13 кола, Превалец е на делбата на третата позиција со Росоман со 23 освоени бода. Во следното коло Превалец гостува во Марена.