Реклама

Костадиновски и Стојанов донесоа нова победа за Борец

Фудбалерите на Борец со победа од 3:1, полувреме 3:0 на гостувањето во Прилеп кај екипата на Ултрас го потврдија првото место и обезбедениот пласман во баражот за Втората фудбалска лига.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Костадиновски го отвори резултатот уште во првата минута. Стојанов зголеми на 2:0 во 15 минута, а со вториот погодок на Костадиновски во 42 минута се замина на одмор. Во вториот домашниот состав само го намали поразот со голот на Бобан Тошевски на три минути пред крајот од натпреварот.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

На едно коло пред крајот на Третата фудбалска лига – Југ, Борец е на врвот на табелата со освоени 48 бода. Останува да се доигра уште натпреварот со Локомотива Градско пред баражот за Втората фудбалска лига на Македонија.

Можеби ќе ве интересира: