Реклама

Претстои борба за Куп пехарот во Општинската фудбалска лига Велес

Во текот на неделата се одиграа четвртфиналните натпревари од Куп натпреварувањето на Општинската фудбалска лига Велес. Екипите на Бабуна, Форца Нова, Башкими и Илинден од Башино село обезбедија полуфинале.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

ФК Горски – ФК Форца Нова 1:2, ФК Башкими – ФК Мартолци 3:0 (СЛУЖБЕНО), ФК Младост – ФК Илинден 0:4 и ФК Тополка – ФК Бабуна 3:5.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Ждрепката дополнително ќе одлучи за полуфиналните двојки.

Можеби ќе ве интересира: