Реклама

(ВИДЕО) Борец ја освои Третата фудбалска лига – Југ

Фудбалерите на Борец со победата над Локомотива од Градско со резултат 6:0, ја завери титулата во Третата фудбалска лига – Југ и обезбеди пласман во бражот за влез во Втората фудбалска лига, а ги испрати гостите од Градско во понизок ранг на натпреварување.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Резултатот го отвори Александар Јордановски во 13 минута, а во 16 минута веќе беше 2:0 со голот на Кристијан Маневски. Во вториот дел голеадата ја продолжи Александар Михајлов, младиот Матеј Панов и двапати стрелаше Стојанче Костадиновски.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

По натпреварот пеше доделен шампионскиот трофеј на капитенот Кирил Ивановски. Утре во просториите на ФФМ ќе се одржи ждребање на кое ќе се одлучи кој ќе биде противникот на велешани во баражот за влез во Втората фудбалска лига. Потенцијални противници се Куманово, Вардарски, Кораб, Влазерими, како и 14 пласираниот тим од Втората лига, екипата на Победа.

Можеби ќе ве интересира: