Реклама

Превалец го совлада Росоман и заврши како второпласиран во лигата

Фудбалерите на Превалец со триумф на д Росоман со резултат 1:0 го завршија настапот во Третата фудбалска лига – Југ. Со оваа победа Превалец го престигна тимот на Росоман и се искачи на втората позиција.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Стрелец на победоносниот гол за Превалец беше Сашко Кочов во 75 минута од натпреварот.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

За фуудбалскиот клуб Превалец ова беше уште една одлична сезона освојувајќи ја вицешампионската позиција. Превалец важи за една од најстандардните екипи во Третата лига и секокогаш при врвот.

Можеби ќе ве интересира: