Реклама

Променливо облачно со врнежи од дожд

Veles oblacno oktomvri 2023

Променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд се најавува во прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за денешниот ден. Во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринската температура ќе биде од 10 до 16 Целзиусови степени, а во текот на денот од 21 до 27 степени.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Во Велес променливо облачно со повремен дожд. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за појава на краткотрајно невреме.

Можеби ќе ве интересира: