Реклама

Бараж за Втора фудбалска лига, Борец против Влазерими

Borec Mladost Krivogastani

Денес во простириите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа ждребање за баражот за влез во Втората фудбалска лига. Ждребката посака велешки Борец да ги вкрсти копјата со кичевски Влазерими.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Местото каде ќе се одигра натпреварот дополнително ќе се одреди. Единствено е што е познато е дека ќе се одигра во сабота на 25 мај со почеток од 17 часот.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Екипата на Влазерими доминантно ја освои Третата фудбалска лига – Запад без ниту еден пораз и само два нерешени натпревари. На останатите бараж дуели се среќаваат Куманово – Победа и Кораб – Вардарски.

Можеби ќе ве интересира: