Реклама

Четири ракометари на Бисинов Фруитленд на поширокиот список на кадетската репрезентација

Kadeti Bisinov Fruitlend

Селекторот на кадетската ракометна репрезентација на Македонија, Наум Танески го соопшти поширокиот список од 35 ракометари, за настап на Европското првенство за ракометари до 18 години, кој ќе се одигра во Црна Гора од 7 до 18 август.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Меѓу повиканите ракометари се најдоа четворица ракометари на РК Бисинов Фруитленд. Досега веќе беа повикувани десниот бек Алесандар Ристовски, десното крило Мартин Иванов пивотот Александар Славков, а ново име на спискот е левиот бек Панче Ристевски.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Македонските надежи за противници на Европското првенство за ракометари до 18 години ќе ги имаат селекциите на Германија, Франција и Полска.

Можеби ќе ве интересира: