Реклама

Сончево и многу толпло

veles soncev den centar

Сончево и многу топло, во попладневните часови со мала локална облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринската температура ќе бие во интервал од 13 до 23, а дневната од 33 до 41 степени.  УВ-индексот ќе изнесува 9.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

И за Велес за денеска се прогнозира сончево и многу топло време со мала облачност. Ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Темпертурата ќе се движи од 20 степени наутро до 39 степени во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира: